Colombier EcoBarrier™ Flex

Díky naší technologii Colombier EcoBarrier™ budou vaše flexibilní obaly 100% recyklovatelné v procesu zpracování sběrového papíru.

Žádný plast, žádný biologicky odbouratelný plast, žádný plast na bázi biologického materiálu, žádný hliník; místo toho pouze 100% recyklovatelný monomateriál z lepenky.

.

.

.

.

Z Monomateriál, 100% recyklovatelný jako sběrový papír (PAP22)
Z >85 % z celkové hmotnosti (84 g/m2) tvoří přírodní vlákna
Z Plně opakovaně rozvláknitelný bez nutnosti dalšího třídění před zpracováním v papírně
Z Biologicky rozložitelný s možností získat certifikát kompostovatelnosti 
Z Tepelně uzavíratelný na balících strojích, které jsou určené na zpracování PP/PE materiálů

Z Vhodné pro styk s potravinami (v souladu s BfR a FDA)
Z Žádné vosky ani fluorochemikálie
Z Možnost potisku ofsetem a flexotiskem
Z Skvělé bariérové vlastnosti (WVTR, OTR, Cobb, propustnost tuku)
Z Určeno k nahrazení plastů a hliníku (vrstev) v potravinářských obalech, včetně Doypacku a papírových sáčků a tašek.

 

 
 
 
 

100% RECYKLOVATELNÝ JAKO KARTON

Naše flexibilní obaly splňují požadavky na recyklaci PAP22, PapPet81 a C/PAP84. 

OBALY BEZ PLASTŮ

Flexibilní obaly bez plastů, vyrobené ze 100% recyklovatelného papírového monomateriálu.

V SOULADU S PŘEDPISY FDA A BFR

Colombier EcoBarrier™ je v souladu se směrnicemi FDA a BfR pro styk s potravinami.

KOMPOSTOVATELNÝ MONOMATERIÁL

Colombier EcoBarrier™ při biologickém rozkladu neprodukuje žádné mikroplasty.

KOMPATIBILNÍ

Colombier EcoBarrier™ je kompatibilní se současnými výrobními linkami a má vynikající vlastnosti strojové zpracovatelnosti a tepelné uzavíratelnosti.

NAŠE REVOLUČNÍ TECHNOLOGIE COLOMBIER ECOBARRIER™

Naše technologie Colombier EcoBarrier™ využívá metodu vodní disperze k vytvoření bariéry odolné proti vodě, páře a mastnotě mezi kartonem a potravinou (nebo jinou látkou) uvnitř, kterou je třeba uchovat a chránit. Tradičně se těchto bariérových vlastností dosahuje pomocí plastové nebo hliníkové vrstvy. Technologie Colombier EcoBarrier™ dosahuje stejného výsledku bez použití plastů díky inovativnímu chemickému procesu šetrnému k životnímu prostředí, který vede k vytvoření monomateriálu odolného vůči vodě a mastnotě. Proto je v souladu s novou směrnicí EU o SUP a je plně recyklovatelný jako sběrový papír (PAP21). Papírové výrobky vyrobené technologií Colombier EcoBarrier™ lze až šestkrát recyklovat na nové lepenkové výrobky. Colombier EcoBarrier™ obsahuje anorganické pigmenty, organické složky na biologické bázi, neplastové polymery a vodu. Colombier EcoBarrier™ je v souladu s předpisy FDA a BfR, a proto jej lze použít v různých potravinářských aplikacích. 

 

Colombier Ecobarrier Flex

O SPOLEČNOSTI COLOMBIER

Jsme Colombier. Vytváříme obnovitelná a udržitelná řešení pro lepenku a obaly. Na základě téměř 50 let zkušeností v papírenském průmyslu se nyní zaměřujeme na svět šetrný k životnímu prostředí díky naší nejnovější technologii: Colombier EcoBarrier™.

TUN PAPÍRU A LEPENKY ZPRACUJEME KAŽDÝ ROK

LET ZKUŠENOSTÍ V PAPÍRENSKÉM PRŮMYSLU

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

JE COLOMBIER ECOBARRIER™ SKUTEČNĚ EKOLOGICKÝ?

Ano, naše obaly na bázi vláken jsou plně recyklovatelné, opakovaně zpracovatelné, rozvláknitelné a kompostovatelné. Díky bariéře bez plastů budou všechny výrobky z tohoto materiálu splňovat požadavky směrnice EU o SUP.

PROČ JE ECOBARRIER™ OD SPOLEČNOSTI COLOMBIER EKOLOGICKOU ALTERNATIVOU?

Colombier EcoBarrier™ obsahuje anorganické pigmenty, organické složky na biologické bázi, neplastové polymery a vodu. Díky tomu náš výrobek neobsahuje plast a je plně recyklovatelný.

JSOU PRUŽNÉ OBALY COLOMBIER „BIO“?

Naše flexibilní obaly nejsou vyrobeny ze základního plastu ani z biologicky rozložitelného plastu. Colombier EcoBarrier™ je bariéra vyrobená bez použití jakéhokoli plastu, a proto je plně v souladu se směrnicí EU o SUP a plně recyklovatelná jako monomateriál z lepenky (PAP22). Proto je výjimečným řešením pro flexibilní obaly šetrným k životnímu prostředí.

VYŽADUJE COLOMBIER ECOBARRIER™ NOVÉ VÝROBNÍ METODY?

Ne, náš flexibilní obalový materiál lze zpracovávat pomocí vašich zpracovatelských strojů stejně jako standardní natíraný papír nebo lepenku. Některé parametry je však třeba pro optimální chod doladit.

Přečtěte si více o službách zpracování papíru a lepenky

JE PRUŽNÝ OBAL RECYKLOVATELNÝ?

Materiál lze plně znovu rozvláknit jako monomateriál a nevyžaduje nákladný a ekologicky nevýhodný proces separace papírové a plastové vložky. Proto je recyklovatelný jako běžný papírový obal (PAP22).

JSOU VLASTNOSTI LEPENKY S POVRCHOVOU VRSTVOU COLOMBIER ECOBARRIER™ ODLIŠNÉ OD LEPENKY S PLASTOVOU NEBO HLINÍKOVOU POVRCHOVOU ÚPRAVOU?

Jistě, budou zde určité rozdíly. S Colombier EcoBarrier™ můžeme dosáhnout vynikajících ochranných vlastností proti mastnotě, vodě a vodním parám, ne vždy však budou tak účinné jako v případě plastu nebo hliníku.
Proto je důležité, abychom aplikaci porozuměli a abychom mohli spolupracovat na splnění vašich specifických potřeb a požadavků. To často vyžaduje vývoj produktu na míru, aby přesně vyhovoval vašim potřebám.

MOHU OBDRŽET VZOREK OBALU?

Vzorky našich flexibilních obalů vám rádi poskytneme. O vzorky můžete požádat pomocí níže uvedeného kontaktního formuláře.

ZÁLEŽÍ NÁM NA BUDOUCNOSTI.

Jsme hrdí na to, že jsme lídrem v oblasti udržitelného hospodářství. A to ostatní oceňují.

Next Gen Cup

VÝZVA NEXTGEN CUP CHALLENGE

Společnost Colombier je jedním z vítězů soutěže NextGen Cup Challenge: celosvětové inovační výzvy, jejímž cílem je změnit design kelímku na nápoje z přírodních vláken a vytvořit kelímek, který by byl plně recyklovatelný nebo kompostovatelný.

reset retail

SPOLEČNOST COLOMBIER ZÍSKALA OCENĚNÍ PRO PRŮKOPNÍKY (RE)SET RETAIL

Společnost Colombier se spojila s prvotřídními globálními společnostmi s cílem eliminovat používání plastů v maloobchodě.

smit dorlas

UDRŽITELNÁ KÁVA V UDRŽITELNÉM ŠÁLKU

Nizozemská kávová společnost Smit&Dorlas začíná prodávat recyklovatelné a kompostovatelné kelímky na kávu Colombier, které neobsahují plast.

JSME PŘIPRAVENI NA SVĚT BEZ PLASTŮ. A CO VY?

Společnost Colombier spolupracuje s maloobchodními značkami, velkoobchodníky a společnostmi, které chtějí co nejekologičtější řešení pro flexibilní obaly.

Pro podrobnější informace nebo žádost o vzorky flexibilních obalů nás prosím kontaktujte.

U šálků s personalizovanou značkou je minimální objednávka 500 000. U generického tisku je minimální objednávka 200 000 kelímků.